Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaKapıGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» Turku Gonul Calamazsan Askin Sazini
Azerbaycan Cumhuriyeti Eğitim Bakanlığı EmptyC.tesi Ağus. 31, 2013 4:56 am tarafından AyMaRaLCaN

» Dilber_Sevgi Xezani
Azerbaycan Cumhuriyeti Eğitim Bakanlığı EmptyC.tesi Ağus. 31, 2013 4:55 am tarafından AyMaRaLCaN

» Zindan (Servet Kocakaya)
Azerbaycan Cumhuriyeti Eğitim Bakanlığı EmptyC.tesi Ağus. 31, 2013 4:55 am tarafından AyMaRaLCaN

» Edip Akbayram Su Metrisin onu
Azerbaycan Cumhuriyeti Eğitim Bakanlığı EmptyC.tesi Ağus. 31, 2013 4:54 am tarafından AyMaRaLCaN

» Vusal Eliyev - Qerib eldeyem
Azerbaycan Cumhuriyeti Eğitim Bakanlığı EmptyC.tesi Ağus. 31, 2013 4:53 am tarafından AyMaRaLCaN

» Veysel Uluagac Arkadas
Azerbaycan Cumhuriyeti Eğitim Bakanlığı EmptyC.tesi Ağus. 31, 2013 4:52 am tarafından AyMaRaLCaN

» Seninle Basladim Bitsin Seninle
Azerbaycan Cumhuriyeti Eğitim Bakanlığı EmptyC.tesi Ağus. 31, 2013 4:51 am tarafından AyMaRaLCaN

» SENI SEVERDIM
Azerbaycan Cumhuriyeti Eğitim Bakanlığı EmptyC.tesi Ağus. 31, 2013 4:50 am tarafından AyMaRaLCaN

» Xuraman Fecrin Elvida
Azerbaycan Cumhuriyeti Eğitim Bakanlığı EmptyC.tesi Ağus. 31, 2013 4:49 am tarafından AyMaRaLCaN

En bakılan konular
Azerbaycan Haber siteleri mediaforum.az
Türkçe-Arnavutça Ortak Sözcükler
QARABAĞ: ETİMOLOGİYASI, ƏRAZİSİ VƏ SƏRHƏDLƏRİ
Azeri Kız İsimleri
Azerbaycan Şarkıları
Muğamlar
Flatcast için Dj Panel v2.0
En Anlamlı Sözler
Emlak Meseleleri Devlet Komitesi
Ele Baxma-Efkan Durmaz-REMIX
Anahtar-kelime
azerbaycan ilginç qarabag osmanlı özellikleri bayrak
Similar topics
Kimler hatta?
Toplam 1 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 1 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 121 kişi Perş. Tem. 27, 2017 10:34 pm tarihinde online oldu.

Azerbaycan Cumhuriyeti Eğitim Bakanlığı

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin

Azerbaycan Cumhuriyeti Eğitim Bakanlığı Empty
MesajKonu: Azerbaycan Cumhuriyeti Eğitim Bakanlığı   Azerbaycan Cumhuriyeti Eğitim Bakanlığı EmptyÇarş. Tem. 24, 2013 2:17 pm

Azerbaycan Cumhuriyeti Eğitim Bakanlığı Tehsil-nazirliyi332

Eğitim Bakanlığı eğitim alanında devlet siyasetini ve düzenlenmesini, eğitim sürecine genel metodolojik yönetimi gerçekleştiren merkezi yürütme organıdır.
Azerbaycan’da halk eğitimi bakanlığı 28 Mayıs 1918’de Azerbaycan Halk Cumhuriyeti hükümetinin kararı ile "Halk Maarifi ve Dini İtikat Bakanlığı" adı altında tesis edilmiştir, Bakanlar Kurulunun 30 Temmuz 1918 tarihli kararıyla üç şubeden (genel orta eğitim, yüksek ve orta meslek, meslek eğitimi okulları) ibaret yapı onaylanmıştır.
Azerbaycan SSC Bakanlar Kurulunun 28 Nisan 1920 tarihli 1 sayılı kararnamesiyle Halk Maarifi ve Dini İtikat Bakanlığı "Halk Maarif Komiserliği" adı ile yeniden kurulmuş ve tüm eğitim kurumları onun yetkileri alanına devredilmiştir.
1959-1988 yıllarında Azerbaycan’da iki bakanlık (Halk Maarifi Bakanlığı, Yüksek ve Orta Meslek Eğitimi Bakanlığı) ve bir komite (Devlet Teknik Meslek Eğitimi Komitesi) faaliyet göstermiştir.
1988 yılında Azerbaycan SSC Bakanlar Kurulunun kararıyla her üç kurum feshedilerek onların bünyesinde Halk Eğitimi Bakanlığı tesis edilmiş ve kurumsal yapısı onaylanmıştır.
Azerbaycan Cumhurbaşkanının 3 Eylül 1993 tarihli emriyle Halk Eğitimi Bakanlığının adı değiştirilerek Eğitim Bakanlığı adlandırılmıştır.
Bakanlık Azerbaycan Cumhuriyetinde eğitim sisteminin belirlenmiş istikametle üzere gelişimini sağlamak, eğitim alanında devlet düzenlenmesini gerçekleştirmek, eğitim kalitesine devlet denetimini sağlamak, vatandaşların eğitim almalarıyla ilgili anayasal haklarını korumak amacıyla eğitimde eşit olanaklar oluşturulmasını sağlama işlevlerini üstlenmiştir.

Acil hat- 465 65 71
Adres: Bakı, Hetai prospekti, 49.
Tel: (+994 12) 963515
Fax: (+994 12) 963483, 963490
E-mail: office@edu.gov.az
https://ay-maral-can.yetkinforum.com

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Azerbaycan Cumhuriyeti Ulaştırma Bakanlığı
» Azerbaycan Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı